שידורים חיים
אדריכלות תל אביבית- פותחים דלת בית הקשתות, צילום: עמית גירון
חדשות לע"מ

אדריכלות תל אביבית- פותחים דלת

14 מאי 2017

"בתים מבפנים – תל אביב-יפו"- פסטיבל אורבני בסימן הקשר בין הקהילה למרחב העירוני

פסטיבל האדריכלות הגדול "בתים מבפנים - תל אביב יפו" יתקיים ב-18-20במאי, והפעם בסימן הקשר בין הקהילה למרחב העירוני. הפסטיבל האורבני יעסוק במערכת היחסים בין אדריכלות ועיצוב לבין בני האדם המשתמשים במרחב העירוני ויוצג באמצעות עשרות סיורים במבני ציבור היסטוריים וחדשים, בבתים פתוחים, חלקם מעולם לא נפתחו לקהל הרחב, במפגשים עם אנשי מקצוע ובעיקר חשיפה לפעילויות וליוזמות של תושבים למען חיי קהילה נעימים ומספקים. הסיורים יכללו ,בין היתר, סיורים בדירה האקולוגית של "עץבעיר" -בית אקולוגי של קהילת עץ בעיר השוכן בדירת באוהאוס רחבת ידיים, בקוצ'ינטה- חלל שהחל כמתחם תעסוקה בשנות ה-60 וכיום מאכלס אמנים ומעצבים ובנוסף, יתקיימו סיורים בבתי כנסת ותיקים שננטשו או שינו יעדם וכן סיור המאפשר הצצה לוילה המשמשת כמעונו הפרטי של שגריר בריטניה בישראל ועוד.

"בתים מבפנים" –סופשבוע של בתים פתוחים הינו חלק מהארגון הבינלאומי של ה-Open House World Wide יחד עם ניו יורק, לונדון, שיקגו, רומא, ברצלונה, מלבורן, דבלין, הלסינקי, ועוד. הפסטיבל מעניק חגיגה אורבנית שגולת הכותרת שלה היא הבתים המיוחדים שפותחים דלת חד פעמית ומאפשרים הצצה לצורות עיצוב, צורות חיים, היסטוריה, תרבות, טכנולוגיה, אקולוגיה ובתים בעלי ערך מוסף ההופך אותם למסקרנים ואטרקטיביים.

צוות האוצרים של בתים מבפנים יחד עם צוותים בעירייה צללו במשך חודשים לתוך הקהילות השונות וסקרו את העיר מצפונה ועד דרומה, כשתוך כדי המסע, פגשו מאות תושבים פעילים שהציגו בפניהם את האכסניות המשמשות אותם או את אלה שהקימו בעצמם. על הדרך, נחשפו יוזמות מרגשות של תושבים, התארגנויות של קבוצות להקמת מרחבים למפגש ולפעילות ויוזמות אקולוגיות, חברתיות-סביבתיות.

 

undefined

בית השגריר הבריטי , צילום: טל ניסים

undefined

הבית הישראלי, צילום: מוזיאון ארץ ישראל

undefined

בית גבריאלוביץ' ,צילום: אביעד בר נס

undefined

בית האיכרים- אדריכלות בשירות התעשייה צילום: עמית גושר