שידורים חיים
נשיא המדינה קיבל לידיו את כתבי האמנה של שגרירת תאילנד ושגריר ספרד עם כניסתם לתפקידם בישראל צילום: מארק ניימן, לע"מ
חדשות הנשיא

נשיא המדינה קיבל לידיו את כתבי האמנה של שגרירת תאילנד ושגריר ספרד עם כניסתם לתפקידם בישראל

16 מאי 2017

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, קיבל לידיו היום, כ' באייר, 16 במאי, את כתב האמנה של שגרירת תאילנד  פנפראפה וונגווויט ושגריר ספרד מנואל גומז אצ'בו עם כניסתם לתפקידם בישראל.

ראשונה הגישה לנשיא את כתב האמנה שלה שגרירת תאילנד. בפתח דבריו הביע הנשיא בפניה את תנחומיו על מותו של מלך תאילנד Bhumibol Adulyadej, וביקש להביע תנחומים גם בפני העם התאילנדי כולו ולאחל ליורשו הצלחה רבה בתפקידו.

הנשיא ציין את היחסים החמים בין המדינות וכי למעלה מ-150 אלף תיירים ישראלים פוקדים את תאילנד לאורך השנה ואמר: "העולם כולו יכול ללמוד מהעם התאילנדי על הכנסת אורחים, וכיצד לפתח את התעשייה החשובה הזו". עוד הוסיף הנשיא כי בישראל קהילה גדולה של עובדים המגיעים מתאילנד ואמר: "אנו מעריכים  את עבודתם ותרומתם לכלכלה והחקלאות הישראלית. אנו מקווים שהם חשים כאן בבית". הנשיא סיים את דבריו בתקווה כי היחסים בין המדינות רק יוסיפו ויתחזקו.

שגרירת תאילנד הנכנסת הודתה לנשיא על הבעת התנחומים וציינה שתמסור את דבריו למלך Maha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun .

מדברי השגרירה: "ברצוני להודות לממשלת ישראל על היחס לעובדים התאילנדים המגיעים לכאן, לומדים ומתנסים בעבודות השונות לרווחת הקהילות שלהם בשובם לתאילנד." בדבריה הדגישה השגרירה שמדינתה תשמח להרחיב את שיתוף הפעולה מעצם היותה על צומת הדרכים בין סין והודו.

לאחר מכן הגיש שגריר ספרד את כתב האמנה שלו לנשיא. "ההיסטוריה המשותפת שלנו בת מאות שנים", פתח הנשיא ואמר: "אנו מעריכים את החוק שעבר בספרד ב-2015, לא למטרות קבלת אזרחות, אלא בעצם ההכרה וההערכה של הקשר בין המדינות."

הנשיא שיבח את מערכת היחסים ושיתוף הפעולה בין המדינות וציין: "אנו מעריכים מאוד את עשייתו של המלך ועשייתכם, נגד ניסיונות החרם על ישראל. בין ידידים יש חילוקי דעות, אך החרם יוצא נגד עצם הרעיון לקיום קשרים בין העמים". הנשיא הוסיף כי ישראל עושה כמיטב יכולתה כדי לבנות אמון עם הפלסטינים על אף אתגרים רבים וכי: "רבים מהפלסטינים שוללים את עצם קיומנו כאן, עלינו להסביר לכל שעלינו ללמוד לחיות יחד. ספרד יכולה לסייע רבות בבניית האמון ההדדי הנדרש בין ישראל והפלסטינים".

שגריר ספרד הנכנס הודה לנשיא וציין כי בספרד מצפים לקבל את פני הנשיא במדריד בהמשך השנה, והוסיף: "הקשרים ההיסטוריים בינינו אכן חזקים כפי שתיארת. החוק אליו התייחסת יחדד ויגדיר ביעילות את הקשר ההיסטורי שנשמר."

השגריר ציין את הקשרים הענפים בין המדינות בתחומי מסחר, פיתוח ועוד, ואמר :"ישראל היא שותפה רבת ערך. אנו מעריכים מאוד את המחויבות שלך, אדוני הנשיא, לדיאלוג בין קבוצות ומגזרים. בתפקידי אעשה ככל יכולתי כדי להוסיף ולחזק את הקשרים בין שני העמים."