שידורים חיים
דבר מנהל לע"מ

דבר מנהל לע"מ, ניצן חן

08 אוקטובר 2014

undefined

עיתונאים יקרים,

מטרתה העיקרית של לשכת העיתונות הממשלתית היא לשפר את דימויה של מדינת ישראל בתקשורת העולמית.

לשם מימוש מטרה זו אנו פועלים במספר מישורים - בין אם במישור ההסברתי הכולל ארגון תדרוכים וסיורים לעיתונאים הזרים במטרה לחשוף אותם לפניה היפות של ישראל ולעמדות הממשלה, ובין אם בסיוע לכתבים הזרים בצרכיהם האישיים דוגמת קבלת הנפקת תעודות, אשרת עבודה, כניסה חלקה למדינת ישראל ועוד.

בשנה האחרונה ביצעה לע"מ מספר צעדים טכנולוגיים משמעותיים המהווים קפיצה ביכולות הפעולה שלה אל מול התקשורת הזרה והישראלית כאחד - לאחרונה סיימנו את הקמתם של אולם תדרוכים, אולפן טלוויזיה וסטודיו צילום ברמה טכנולוגית מתקדמת בכל קנה מידע עולמי.

כמו כן, לאחרונה האחריות על הקמת מרכזי תקשורת בעתות חירום ואירועיים תקשורתיים גדולים שבה אל לע"מ. במהלך ביקורו בארץ של נשיא ארה"ב ברק אובמה הייתה לע"מ אחראית על תיעוד הסיור ושידורו לרחבי העולם. השידורים הועברו באופן ישיר גם במרכז התקשורת שלע"מ הקימה ושסיפק לעיתונאים הזרים את כל כלי העבודה שנדרשו להם לשם סיקור האירוע.

בנוסף, לע"מ אמונה על תיעוד פעילותם של נשיא המדינה וראש הממשלה המכהנים, ואנו מתעתדים להרחיב תיעוד זה לסמלי שלטון נוספים. לע"מ גם מארכבת את התיעוד הנ"ל ומעניקה גישה אינטרנטית חינמית לציבור הרחב ליותר מ-300,000 התצלומים שברשותה במסגרת "אוסף התצלומים הלאומי".

בין היתר, לע"מ אחראית על תהליכי הקרדיטציה של העיתונות הזרה והישראלית כאחד. בימים אלה לע"מ משנה את הקריטריונים למתן תעודת עיתונאי לעיתונאים ישראלים תוך כדי התאמתן למציאות הטכנולוגית החדשה. בהתאמה, תתאים לע"מ בהמשך גם את הקריטריונים למתן תעודות עיתונאי לעיתונאים זרים.

אני מזמין אתכם להתעדכן בעשייה הרבה שלנו באמצעות אתר האינטרנט והרשתות החברתיות שאנו מפעילים, ולעדכן אותנו בדעותיכם ובקשותיכם באמצעות הערוצים הנ"ל.

בברכה,
ניצן חן
מנהל לשכת העיתונות הממשלתית  

undefined