שידורים חיים

דבר מנהל לע"מ, ניצן חן

20 דצמבר 2017

undefined

עיתונאים יקרים,


מטרתה העיקרית של לשכת העיתונות הממשלתית היא לשפר את דימויה של מדינת ישראל בתקשורת העולמית, לשמש כסוכנות ידיעות ממשלתית בפלטפורמות המדיה השונות ולהוות כתובת מקצועית לדוברי משרדי הממשלה ויחידות הסמך.


לשם מימוש מטרה זו אנו פועלים במספר מישורים - בין אם במישור ההסברתי הכולל ארגון תדרוכים וסיורים לעיתונאים הזרים במטרה לחשוף אותם לפניה היפות של ישראל ולעמדות הממשלה, ובין אם בסיוע לכתבים הזרים בצרכיהם האישיים דוגמת קבלת הנפקת תעודות, אשרת עבודה, כניסה חלקה למדינת ישראל ועוד.


בשנים האחרונות ביצעה לע"מ מספר צעדים טכנולוגיים משמעותיים המהווים קפיצה ביכולות הפעולה שלה אל מול התקשורת הזרה והישראלית כאחד המאפשרת לנו לתדרך, לשדר ולהפיץ בשידור חי במדיה המסורתית וברשת בכל שעות היממה במהירות ובמקצועיות.


כמו כן, לע"מ אחראית על הקמת מרכזי תקשורת בעתות חירום כדוגמת מבצע עמוד ענן ומבצע צוק איתן, וכן באירועים תקשורתיים גדולים כדוגמת ביקורו בישראל של האפיפיור פרנציסקוס, ביקוריהם של נשיאי ארה"ב ברק אובמה ודונלד טראמפ ועוד. במהלך ביקורים ממלכתיים בסדר גודל נרחב, לע"מ אחראית על תיעוד הביקור ושידורו לרחבי העולם. השידורים מועברים באופן ישיר למיליוני צופים ברשתות החברתיות ברחבי העולם, וכן במרכז התקשורת שלע"מ מקימה ושמספק לעיתונאים הזרים את כל כלי העבודה שנדרשו להם לשם סיקור האירועים.


בנוסף, לע"מ אמונה על תיעוד פעילותם של נשיא המדינה וראש הממשלה המכהנים, לרבות שרים וסמלי שלטון נוספים כגון צילום ותיעוד אירועים משמעותיים מבית המשפט העליון, בנק ישראל וכן מרבית משרדי ממשלה ויחידות הסמך.


לע"מ גם מארכבת את התיעוד של האישים והאירועים הרשמיים ומעניקה גישה אינטרנטית חינמית לציבור הרחב ליותר מ- 300,000 התצלומים שברשותה במסגרת "אוסף התצלומים הלאומי".


פרט לפעילות הענפה של לשכת העיתונות בכל הקשור למתן שירותים לעיתונאים, לע"מ מעניקה הכשרות ותוכניות העשרה בתחומי התקשורת והניו מדיה לדוברי משרדי הממשלה והסגל הבכיר בשירות המדינה, שירותי וידאו סטרימינג ,וסדנאות הניתנות לשרים, מנכ"לים ואנשי הסגל הבכיר במגזר הציבורי בנושאי תקשורת, במסגרת עבודתם. מדובר בסדנאות להופעה מול מצלמה ועמידה מול קהל, שמטרתן להעניק לגורמים בעלי זיקה לתחום את הכלים הנדרשים להופעה מקצועית, יעילה ומשכנעת בכל סיטואציה תקשורתית.


אני מזמין אתכם להתעדכן בעשייה הרבה שלנו באמצעות אתר האינטרנט והרשתות החברתיות שאנו מפעילים, ולעדכן אותנו בדעותיכם ובקשותיכם באמצעות הערוצים הנ"ל.

 

בברכה,
ניצן חן
מנהל לשכת העיתונות הממשלתית

undefined